<h1>Zespół Elektrociepłowni Wrocławskich KOGENERACJA S.A.</h1>

XIII Międzynarodowy Turniej Tenisa na Wózkach Wrocław CUP już za nami

07.07.2015

Do Wrocławia po raz kolejny przyjechały sławy światowego tenisa na wózkach, a to dzięki kolejnej edycji Wrocław CUP, którego głównym sponsorem jest KOGENERACJA S.A.

XIII edycja Turnieju, który w tym roku organizowany był w dniach 29.06 – 04.07. rozpoczęła się od konferencji prasowej, zorganizowanej na wrocławskim Placu Solnym.

W konferencji uczestniczyli reprezentujący władze Miasta, Dyrektor Departamentu Spraw Społecznych, Jacek Sutryk, Dyrektor Biura Sportu, Turystyki i Rekreacji UM, Piotr Mazur, Rzecznik Prezydenta Miasta ds. Osób Niepełnosprawnych, Bartłomiej Skrzyński, Prezes KOGENERACJI S.A., Wojciech Heydel, jak i jeden z Ambasadorów Turnieju, srebrny medalista igrzysk olimpijskich, Paweł Rańda. Nie zabrakło też przedstawicieli Dolnośląskiego Stowarzyszenia Sportowców Niepełnosprawnych AKTYWNI – organizatorów Turnieju oraz samych zawodników (w tym Agnieszki Wysockiej z KOGENERACJI S.A.), którzy wraz z zaproszonymi gośćmi rozegrali krótki mecz tenisowy na przygotowanym do tego celu mini-korcie.

Sportowe zmagania zawodników toczyły się pod honorowym Patronatem Prezydenta Wrocławia, Rafała Dutkiewicza. W tym roku na zawodników czekała rekordowa pula nagród w wysokości 15 tysięcy euro. Wrocławski turniej jest największym w tej części Europy. Od pierwszej edycji zawodów rozegranej w 2003 roku zmieniło się wiele – głównie obsada, która z roku na rok jest coraz lepsza. Tym razem na liście startowej byli m.in. Szwed Stefan Olsson, dziewiąta rakieta świata oraz Niemka Katharina Kruger, notowana na ósmym miejscu w światowym rankingu.

Ambasadorami tegorocznego Turnieju byli znani i utytułowani wrocławscy sportowcy: Paweł Rańda – wioślarz, srebrny medalista igrzysk olimpijskich w Pekinie, dwukrotny brązowy medalista mistrzostw świata oraz Maciej Zieliński – znany z koszykarskiego Śląska, z którym wywalczył osiem tytułów mistrza Polski oraz z gier w reprezentacji Polski.

Zwycięzcami tegorocznego Wrocław CUP zostali: Stefan OLSSON ze Szwecji oraz Ludmila BUBNOVA z Rosji, a w grach podwójnych: Szwedzi Stefan OLSSON/ Peter WIKSTROM oraz Niemka Katherina KRUGER wraz z Diede DE GROOT z Holandii.

 

Dodatkowe informacje: www.wroclawcup.com

Sportowcy z wrocławskiej elektrociepłowni z bardzo dobrymi wynikami w 2019 roku

2020-01-17

Członkowie Towarzystwa Sportowo-Turystycznego, działającego przy KOGENERACJI, należącej do PGE Energia Ciepła z Grupy Kapitałowej PGE, w ubiegłym roku odnieśli liczne sukcesy w rozgrywkach sportowych. Wrocławska elektrociepłownia wspiera funkcjonowanie klubu już od przeszło dwudziestu lat.

KOGENERACJA dzieli się ciepłem i dobra energią

2020-01-14

Zespół Elektrociepłowni Wrocławskich KOGENERACJA, należący do PGE Energia Ciepła z Grupy Kapitałowej PGE, już od ponad stu lat obecny jest w miejskim krajobrazie Wrocławia. Spółka dostarcza mieszkańcom ciepło i energię elektryczną, ale również angażuje się w działania na rzecz lokalnych społeczności. W 2019 roku łączna kwota, jaką KOGENERACJA wsparła liczne instytucje oraz wydarzenia, wyniosła blisko 500 tysięcy zł.

W 2019 roku we Wrocławiu i w Gminie Siechnice przyłączono do sieci ciepłowniczej 130 obiektów

2020-01-10

130 obiektów o łącznej mocy 63,76 MWt zostało przyłączonych w minionym roku do sieci ciepłowniczej na terenie Wrocławia i Gminy Siechnice. Dwie trzecie z nich to nowopowstałe obiekty, pozostałe to istniejące budynki, w których właściciele zmienili dotychczasowe źródło zasilania na ogrzewanie z sieci ciepłowniczej.

Finał licytacji na rzecz skrzywdzonych zwierząt zorganizowanej przez wrocławską EKOSTRAŻ przy wsparciu KOGENERACJI S.A.

2019-12-24

Sukcesem zakończyła się świąteczna licytacja limitowanej serii maskotek – przytulanek zorganizowana z inicjatywy EKOSTRAŻY oraz KOGENERACJI S.A. należącej do PGE Energia Ciepła, spółki z Grupy Kapitałowej PGE, w ramach projektu „Bo każde zwierzę zasługuje na miłość i opiekę”.

Mikołaje z KOGENERACJI obdarowały podopiecznych fundacji

2019-12-20

Za sprawą KOGENERACJI należącej do PGE Energia Ciepła, spółki z Grupy Kapitałowej PGE, wrocławska Barka Tumska powitała na swoim pokładzie niecodziennych gości. Do jej nabrzeża przypłynęła smocza łódź pełna Mikołajów, którzy upominkami obdarowali niepełnosprawną młodzież.

EKOSTRAŻ przy wsparciu KOGENERACJI S.A. rozpoczęła licytację niezwykłych przytulanek na rzecz skrzywdzonych zwierząt

2019-12-18

Z inicjatywy EKOSTRAŻY oraz KOGENERACJI S.A. należącej do PGE Energia Ciepła, spółki z Grupy Kapitałowej PGE, powstała limitowana seria maskotek – przytulanek, które wylicytowane zostaną tuż przed Świętami Bożego Narodzenia w ramach projektu „Bo każde zwierzę zasługuje na miłość i opiekę”.

Duży sukces dnia otwartego „Chodź na łyżwy” współorganizowanego we Wrocławiu przez PGE Energia Ciepła

2019-12-03

Ponad 200 dzieci i dorosłych odwiedziło wrocławskie lodowisko Spartan podczas bezpłatnych zajęć nauki jazdy na łyżwach organizowanych w ramach dnia otwartego programu „Chodź na łyżwy”. Akcja została zorganizowana przez Polski Związek Łyżwiarstwa Figurowego we współpracy z PGE Energia Ciepła, spółką z Grupy PGE oraz dofinansowana przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Chodź na łyżwy - zapraszamy do udziału w pikniku łyżwiarskim we Wrocławiu

2019-11-28

Zapraszamy na piknik łyżwiarski oraz dzień otwarty programu „Chodź na łyżwy” – po raz pierwszy we Wrocławiu!
W niedzielę, 1 grudnia, od 7.30 do 10.00, na lodowisku przy ul. Spiskiej we Wrocławiu na wszystkich chętnych czekają bezpłatne zajęcia nauki jazdy na łyżwach, prowadzone przez instruktorów z klubu Axel Wrocław, będącego członkiem PZŁF. Wszystkie zajęcia są bezpłatne, rejestracja odbywa się pod poniższym linkiem: http://bit.ly/ChodźNaŁyżwyWrocław
Program „Chodź na łyżwy” to akcja Polskiego Związku Łyżwiarstwa Figurowego, Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz PGE Energia Ciepła SA. W ramach programu popularyzujemy łyżwiarstwo figurowe, pokazując, że jest to sport dla osób w każdym wieku, dla całych rodzin.