<h1>Zespół Elektrociepłowni Wrocławskich KOGENERACJA S.A.</h1>

XIII Międzynarodowy Turniej Tenisa na Wózkach Wrocław CUP już za nami

07.07.2015

Do Wrocławia po raz kolejny przyjechały sławy światowego tenisa na wózkach, a to dzięki kolejnej edycji Wrocław CUP, którego głównym sponsorem jest KOGENERACJA S.A.

XIII edycja Turnieju, który w tym roku organizowany był w dniach 29.06 – 04.07. rozpoczęła się od konferencji prasowej, zorganizowanej na wrocławskim Placu Solnym.

W konferencji uczestniczyli reprezentujący władze Miasta, Dyrektor Departamentu Spraw Społecznych, Jacek Sutryk, Dyrektor Biura Sportu, Turystyki i Rekreacji UM, Piotr Mazur, Rzecznik Prezydenta Miasta ds. Osób Niepełnosprawnych, Bartłomiej Skrzyński, Prezes KOGENERACJI S.A., Wojciech Heydel, jak i jeden z Ambasadorów Turnieju, srebrny medalista igrzysk olimpijskich, Paweł Rańda. Nie zabrakło też przedstawicieli Dolnośląskiego Stowarzyszenia Sportowców Niepełnosprawnych AKTYWNI – organizatorów Turnieju oraz samych zawodników (w tym Agnieszki Wysockiej z KOGENERACJI S.A.), którzy wraz z zaproszonymi gośćmi rozegrali krótki mecz tenisowy na przygotowanym do tego celu mini-korcie.

Sportowe zmagania zawodników toczyły się pod honorowym Patronatem Prezydenta Wrocławia, Rafała Dutkiewicza. W tym roku na zawodników czekała rekordowa pula nagród w wysokości 15 tysięcy euro. Wrocławski turniej jest największym w tej części Europy. Od pierwszej edycji zawodów rozegranej w 2003 roku zmieniło się wiele – głównie obsada, która z roku na rok jest coraz lepsza. Tym razem na liście startowej byli m.in. Szwed Stefan Olsson, dziewiąta rakieta świata oraz Niemka Katharina Kruger, notowana na ósmym miejscu w światowym rankingu.

Ambasadorami tegorocznego Turnieju byli znani i utytułowani wrocławscy sportowcy: Paweł Rańda – wioślarz, srebrny medalista igrzysk olimpijskich w Pekinie, dwukrotny brązowy medalista mistrzostw świata oraz Maciej Zieliński – znany z koszykarskiego Śląska, z którym wywalczył osiem tytułów mistrza Polski oraz z gier w reprezentacji Polski.

Zwycięzcami tegorocznego Wrocław CUP zostali: Stefan OLSSON ze Szwecji oraz Ludmila BUBNOVA z Rosji, a w grach podwójnych: Szwedzi Stefan OLSSON/ Peter WIKSTROM oraz Niemka Katherina KRUGER wraz z Diede DE GROOT z Holandii.

 

Dodatkowe informacje: www.wroclawcup.com

Raport Roczny KOGENERACJI S.A. za 2019 rok

2020-07-29

29/07/2020

Zapraszamy do zapoznania się z Raportem Rocznym KOGENERACJI S.A. za 2019 rok.

KOGENERACJA S.A. zachęca młodzież do rekrutacji do Zespołu Szkół nr 18 we Wrocławiu w ramach projektu "Energetyczna Kariera w PGE Energia Ciepła"

2020-06-22

Wspólnie z Zespołem Szkół nr 18 we Wrocławiu, w ramach projektu „Energetyczna Kariera w PGE Energia Ciepła”, KOGENERACJA S.A. gorąco zachęca młodzież do wzięcia udziału w rekrutacji do nowotworzonej klasy o profilu „Technik Energetyk”.

Poznaliśmy wyniki konkursu "GPS po zawodach" realizowanego przez Centrum Kształcenia Zawodowego we współpracy z KOGENERACJĄ S.A. w ramach projektu "Energetyczna Kariera w PGE Energia Ciepła"

2020-06-19

Poznaliśmy wyniki konkursu „GPS po zawodach” zorganizowanego przez wrocławskie Centrum Kształcenia Zawodowego w pierwszym kwartale br. Celem konkursu było zapoznanie młodzieży ze specyfiką pracy w obszarach technicznych. Tym samym miał on zachęcić młodych ludzi do wyboru technicznych kierunków edukacji po ukończeniu edukacji podstawowej. Konkurs wpisuje się w ideę projektu „Energetyczna Kariera w PGE Energia Ciepła” realizowanego we wszystkich lokalizacjach PGE Energia Ciepła.

Rozwój oraz modernizacja sieci ciepłowniczych w Toruniu i Gminie Siechnice z dofinasowaniem z POIŚ 2014-2020 – informuje PGE Energia Ciepła

2020-06-17

Łącznie ponad 11 mln PLN dofinansowania na modernizację sieci i węzłów w Toruniu oraz przyłączanie nowych odbiorców do systemu ciepłowniczego w Siechnicach otrzymały PGE Toruń i wrocławska KOGENERACJA z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020, działanie 1.5 Efektywna dystrybucja ciepła i chłodu. Inwestycje toruńskiej i wrocławskiej spółki znalazły się na liście 22 projektów pozytywnie ocenionych w ramach konkursu zorganizowanego przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW).

Modernizacja instalacji mokrego odsiarczania spalin związana z czasowym wyłączeniem komina IMOS

2020-06-10

W dniach 12 czerwca – 10 sierpnia 2020 r. w Elektrociepłowni Wrocław prowadzana jest modernizacja instalacji mokrego odsiarczania spalin (IMOS).
Realizowane prace związane są z przyjętą strategią dostosowania instalacji wrocławskiej elektrociepłowni do wymogów określonych w Konkluzjach BAT dla dużych obiektów energetycznego spalania.

KOGENERACJA S.A. wyróżniona Białym Listkiem CSR

2020-06-09

Miło nam poinformować, że Zespół Elektrociepłowni Wrocławskich KOGENERACJA S.A. znalazł się wśród spółek, które otrzymały Biały Listek CSR przyznawany przez Tygodnik POLITYKA, firmę doradczą Deloitte oraz Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

Pracownicy wrocławskiej KOGENERACJI włączają się w ogólnopolską kampanię PGE „Polskie – kupuję to!”

2020-06-08

Kampania społeczna PGE Polskiej Grupy Energetycznej „Polskie – kupuję to!” zachęca Polaków do kupowania krajowych produktów i usług. Akcję zainicjowali pracownicy PGE, a Grupa zdecydowała się ją wesprzeć i nadać jej ogólnopolski wymiar. Do Grupy PGE należy m.in. Zespół Elektrociepłowni Wrocławskich KOGENERACJA S.A., którego pracownicy również aktywnie włączają się w akcję.

PGE Energia Ciepła wraz z Narodowym Forum Muzyki zaprasza najmłodszych do udziału w muzycznych zajęciach edukacyjnych

2020-05-15

Posłuchaj energii Miasta – pod takim hasłem PGE Energia Ciepła, spółka z Grupy Kapitałowej PGE, rusza z projektem skierowanym do dzieci. Jego współtwórcami są filharmonie zlokalizowane w miastach, w których spółka prowadzi swoją działalność, w tym również Narodowe Forum Muzyki z Wrocławia.