<h1>Zespół Elektrociepłowni Wrocławskich KOGENERACJA S.A.</h1>

XIII Międzynarodowy Turniej Tenisa na Wózkach Wrocław CUP już za nami

07.07.2015

Do Wrocławia po raz kolejny przyjechały sławy światowego tenisa na wózkach, a to dzięki kolejnej edycji Wrocław CUP, którego głównym sponsorem jest KOGENERACJA S.A.

XIII edycja Turnieju, który w tym roku organizowany był w dniach 29.06 – 04.07. rozpoczęła się od konferencji prasowej, zorganizowanej na wrocławskim Placu Solnym.

W konferencji uczestniczyli reprezentujący władze Miasta, Dyrektor Departamentu Spraw Społecznych, Jacek Sutryk, Dyrektor Biura Sportu, Turystyki i Rekreacji UM, Piotr Mazur, Rzecznik Prezydenta Miasta ds. Osób Niepełnosprawnych, Bartłomiej Skrzyński, Prezes KOGENERACJI S.A., Wojciech Heydel, jak i jeden z Ambasadorów Turnieju, srebrny medalista igrzysk olimpijskich, Paweł Rańda. Nie zabrakło też przedstawicieli Dolnośląskiego Stowarzyszenia Sportowców Niepełnosprawnych AKTYWNI – organizatorów Turnieju oraz samych zawodników (w tym Agnieszki Wysockiej z KOGENERACJI S.A.), którzy wraz z zaproszonymi gośćmi rozegrali krótki mecz tenisowy na przygotowanym do tego celu mini-korcie.

Sportowe zmagania zawodników toczyły się pod honorowym Patronatem Prezydenta Wrocławia, Rafała Dutkiewicza. W tym roku na zawodników czekała rekordowa pula nagród w wysokości 15 tysięcy euro. Wrocławski turniej jest największym w tej części Europy. Od pierwszej edycji zawodów rozegranej w 2003 roku zmieniło się wiele – głównie obsada, która z roku na rok jest coraz lepsza. Tym razem na liście startowej byli m.in. Szwed Stefan Olsson, dziewiąta rakieta świata oraz Niemka Katharina Kruger, notowana na ósmym miejscu w światowym rankingu.

Ambasadorami tegorocznego Turnieju byli znani i utytułowani wrocławscy sportowcy: Paweł Rańda – wioślarz, srebrny medalista igrzysk olimpijskich w Pekinie, dwukrotny brązowy medalista mistrzostw świata oraz Maciej Zieliński – znany z koszykarskiego Śląska, z którym wywalczył osiem tytułów mistrza Polski oraz z gier w reprezentacji Polski.

Zwycięzcami tegorocznego Wrocław CUP zostali: Stefan OLSSON ze Szwecji oraz Ludmila BUBNOVA z Rosji, a w grach podwójnych: Szwedzi Stefan OLSSON/ Peter WIKSTROM oraz Niemka Katherina KRUGER wraz z Diede DE GROOT z Holandii.

 

Dodatkowe informacje: www.wroclawcup.com

Rusza budowa Elektrociepłowni Nowa Czechnica w Siechnicach

2021-10-15

15 października br., w obecności przedstawicieli władz państwowych oraz lokalnych odbyło się uroczyste wmurowanie kamienia węgielnego pod elektrociepłownię Nowa Czechnica. Inwestycja w podwrocławskich Siechnicach jest jedną z wielu prowadzonych obecnie w Grupie PGE, których celem jest dekarbonizacja obszaru ciepłownictwa.

Zapraszamy do udziału w mobilnej grze terenowej w Siechnicach, której Partnerem jest KOGENERACJA S.A.

2021-10-11

Nie wiadomo kiedy i dlaczego w Siechnicach pojawił się detektyw z psem o dziwnym imieniu „Kaloryfer”. Czy pomożesz mu w rozwikłaniu zagadki tajemniczego przedmiotu? ​….

Zapraszamy na premierę wyjątkowej siechnickiej gry mobilnej, w której uczestniczyć mogą całe rodziny.

KOGENERACJA i Energopomiar podpisały umowę wsparcia w nadzorze nad realizacją nowej elektrociepłowni w Siechnicach

2021-10-04

Zespół Elektrociepłowni Wrocławskich KOGENERACJA, należący do PGE Energia Ciepła z Grupy PGE, podpisał ze spółką Energopomiar umowę, której przedmiotem jest wsparcie zamawiającego w nadzorze nad realizacją nowej elektrociepłowni gazowej, która zastąpi obecnie eksploatowaną jednostkę węglową zlokalizowaną w Siechnicach.

III Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego o Puchar Burmistrza Siechnic sponsorowany przez KOGENERACJĘ już za nami

2021-10-03

25 września br. Uczniowski Klub Sportowy 4STEP z siedzibą w Siechnicach zorganizował III Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego o Puchar Burmistrza Siechnic. Głównym sponsorem wydarzenia była KOGENERACJA należąca do PGE Energia Ciepła z Grupy Kapitałowej PGE.

Wizyta Ambasadora Norwegii we wrocławskiej elektrociepłowni

2021-09-29

27 września br. w KOGENERACJI gościli z wizytą Anders Eide, Ambasador Królestwa Norwegii, Bartosz Masternak, Konsul Honorowy Królestwa Norwegii we Wrocławiu oraz Karolina Pawlik z Ambasady Norwegii.

Wrocławska elektrociepłownia przygotowana do zapewnienia mieszkańcom ciepła w nadchodzących miesiącach

2021-09-28

Wrocławska KOGENERACJA należąca do PGE Energia Ciepła z Grupy Kapitałowej PGE jest na stałe wpisana w miasto i stanowi gwarancję bezpieczeństwa dostaw ciepła dla Wrocławia. Elektrociepłownia jest przez cały rok gotowa, by produkować ciepło dla mieszkańców. Przed nami jesień i zima, kiedy to w znaczący sposób rośnie zapotrzebowanie na ciepło. I na to wrocławska spółka jest przygotowana.

KOGENERACJA uczestniczyła we Wrocławskim Pikniku Rodzinnym na Kępie Mieszczańskiej

2021-09-26

25 – 26 września br. KOGENERACJA S.A. już po raz drugi gościła na Wrocławskim Pikniku Rodzinnym, który odbył się na Kępie Mieszczańskiej, w pobliżu EC Wrocław. W ciągu dwóch dni miejsce imprezy odwiedziło ponad tysiąc mieszkańców.

Przy wsparciu KOGENERACJI powstaje mobilna gra miejska dla Siechnic

2021-09-24

We wrześniu, w Centrum Kultury Siechnice zorganizowane zostały trzydniowe warsztaty dla młodzieży, inaugurujące wspólny projekt CK Siechnice oraz KOGENERACJI S.A. Był to początek pracy nad mobilną grą miejską, której premiera odbędzie się już w październiku.