<h1>Zespół Elektrociepłowni Wrocławskich KOGENERACJA S.A.</h1>

Już pod koniec września, w ramach projektu „Dzikie w mieście”, do wrocławskich szkół trafi gra planszowa edukująca najmłodszych, jak zachowywać się w stosunku do dziko żyjących zwierząt napotykanych w mieście. Środki na jego realizację zostały przekazane za pośrednictwem  Fundacji PGE.

Co zrobić ze znalezionym na ulicy jeżem, jak pomóc rannemu ptakowi, kiedy i czym dokarmiać kaczki oraz łabędzie, jak sobie poradzić, kiedy do mieszkania wleci nietoperz, co zrobić, gdy znajdziemy młode zwierzę bez matki? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań najmłodsi uzyskają dzięki grze opracowanej przez Ekostraż, w ramach projektu „Dzikie w mieście”. Do współpracy nad projektem przyłączyła się wrocławska KOGENERACJA.

Od wielu już lat współpracujemy z Ekostrażą przy realizacji licznych działań mających na celu wspieranie zwierząt w potrzebie. Tym razem postawiliśmy wspólnie na edukowanie najmłodszych – mówi Andrzej Jedut, prezes KOGENERACJI. – Wierzę, że dzieci poprzez zabawę otrzymają wiele pożytecznych informacji, które potem przydadzą się im w codziennym życiu.

Inicjatorzy projektu stawiają na edukację od najmłodszych lat – projekt skierowany jest do dzieci klas I – III. Mają też nadzieję, że główny przekaz projektu „Dzikie w mieście” trafi nie tylko do najmłodszych odbiorców, ale, za ich pośrednictwem, również do dorosłych.

Nasza gra, bawiąc, uczy najmłodszych empatycznego, ale też rozsądnego podejścia do zwierząt – mówi Katarzyna Szakowska, rzecznik prasowy Ekostraży. – Jesteśmy przekonani, że ten sposób edukowania najmłodszych jest o wiele bardziej efektywny niż klasyczne prelekcje. Wszystkim dzieciom życzymy dobrej i mądrej zabawy – dodaje.

W dystrybucję gier zostaną zaangażowani wolontariusze Ekostraży.

 

 

 

 

Rusza budowa Elektrociepłowni Nowa Czechnica w Siechnicach

2021-10-15

15 października br., w obecności przedstawicieli władz państwowych oraz lokalnych odbyło się uroczyste wmurowanie kamienia węgielnego pod elektrociepłownię Nowa Czechnica. Inwestycja w podwrocławskich Siechnicach jest jedną z wielu prowadzonych obecnie w Grupie PGE, których celem jest dekarbonizacja obszaru ciepłownictwa.

Zapraszamy do udziału w mobilnej grze terenowej w Siechnicach, której Partnerem jest KOGENERACJA S.A.

2021-10-11

Nie wiadomo kiedy i dlaczego w Siechnicach pojawił się detektyw z psem o dziwnym imieniu „Kaloryfer”. Czy pomożesz mu w rozwikłaniu zagadki tajemniczego przedmiotu? ​….

Zapraszamy na premierę wyjątkowej siechnickiej gry mobilnej, w której uczestniczyć mogą całe rodziny.

KOGENERACJA i Energopomiar podpisały umowę wsparcia w nadzorze nad realizacją nowej elektrociepłowni w Siechnicach

2021-10-04

Zespół Elektrociepłowni Wrocławskich KOGENERACJA, należący do PGE Energia Ciepła z Grupy PGE, podpisał ze spółką Energopomiar umowę, której przedmiotem jest wsparcie zamawiającego w nadzorze nad realizacją nowej elektrociepłowni gazowej, która zastąpi obecnie eksploatowaną jednostkę węglową zlokalizowaną w Siechnicach.

III Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego o Puchar Burmistrza Siechnic sponsorowany przez KOGENERACJĘ już za nami

2021-10-03

25 września br. Uczniowski Klub Sportowy 4STEP z siedzibą w Siechnicach zorganizował III Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego o Puchar Burmistrza Siechnic. Głównym sponsorem wydarzenia była KOGENERACJA należąca do PGE Energia Ciepła z Grupy Kapitałowej PGE.

Wizyta Ambasadora Norwegii we wrocławskiej elektrociepłowni

2021-09-29

27 września br. w KOGENERACJI gościli z wizytą Anders Eide, Ambasador Królestwa Norwegii, Bartosz Masternak, Konsul Honorowy Królestwa Norwegii we Wrocławiu oraz Karolina Pawlik z Ambasady Norwegii.

Wrocławska elektrociepłownia przygotowana do zapewnienia mieszkańcom ciepła w nadchodzących miesiącach

2021-09-28

Wrocławska KOGENERACJA należąca do PGE Energia Ciepła z Grupy Kapitałowej PGE jest na stałe wpisana w miasto i stanowi gwarancję bezpieczeństwa dostaw ciepła dla Wrocławia. Elektrociepłownia jest przez cały rok gotowa, by produkować ciepło dla mieszkańców. Przed nami jesień i zima, kiedy to w znaczący sposób rośnie zapotrzebowanie na ciepło. I na to wrocławska spółka jest przygotowana.

KOGENERACJA uczestniczyła we Wrocławskim Pikniku Rodzinnym na Kępie Mieszczańskiej

2021-09-26

25 – 26 września br. KOGENERACJA S.A. już po raz drugi gościła na Wrocławskim Pikniku Rodzinnym, który odbył się na Kępie Mieszczańskiej, w pobliżu EC Wrocław. W ciągu dwóch dni miejsce imprezy odwiedziło ponad tysiąc mieszkańców.

Przy wsparciu KOGENERACJI powstaje mobilna gra miejska dla Siechnic

2021-09-24

We wrześniu, w Centrum Kultury Siechnice zorganizowane zostały trzydniowe warsztaty dla młodzieży, inaugurujące wspólny projekt CK Siechnice oraz KOGENERACJI S.A. Był to początek pracy nad mobilną grą miejską, której premiera odbędzie się już w październiku.