<h1>Zespół Elektrociepłowni Wrocławskich KOGENERACJA S.A.</h1>

Podpisaliśmy Porozumienie w sprawie Partnerstwa na rzecz Zrównoważonego Rozwoju

21.11.2015

20 listopada br., we wrocławskim Ratuszu, KOGENERACJA S.A., Fortum i władze Wrocławia podpisali „Porozumienie w sprawie Partnerstwa na rzecz Zrównoważonego Rozwoju”.

Porozumienie to jest wspólnym projektem trzech partnerów odpowiedzialnych m.in. za bezpieczeństwo energetyczne Wrocławia. Głównym jego celem jest zwiększenie efektywności działań realizowanych w ramach rynku ciepła na rzecz mieszkańców miasta.

 Jednym z priorytetów w rozwoju Wrocławia jest podnoszenie jakości życia. Do tych działań zalicza się troska o środowisko, dlatego podpisanie porozumienia to kolejny krok w dobrym kierunku – mówi Rafał Dutkiewicz, Prezydent Wrocławia.

Partnerzy wykorzystają wspólne doświadczenia w ramach funkcjonowania rynku ciepła we Wrocławiu. Koordynacja działań pozwoli na efektywne planowanie i wdrażanie projektów, odpowiadających bieżącym potrzebom wrocławian i zmieniającym się uwarunkowaniom prawnym.

– Porozumienie określa cztery kluczowe kierunki współpracy – bezpieczeństwo i efektywność energetyczną, środowisko i odpowiedzialność społeczną. To filary, które łączą działalność władz Wrocławia oraz producenta i dystrybutora ciepła – podkreślił Thierry Doucerain, Prezes EDF Polska.

– Wykorzystując potencjał wszystkich stron będziemy mogli jeszcze efektywniej współpracować na rzecz miasta i jego mieszkańców – zaznaczył Wojciech Heydel, Prezes KOGENERACJI S.A.

W ramach bezpieczeństwa energetycznego strony Porozumienia będą realizować projekty umożliwiające szerszy dostęp mieszkańców do ciepła sieciowego. Efektywność energetyczną ma z kolei poprawić m.in. edukacja w tym obszarze przedstawicieli administracji, projektantów, inwestorów i mieszkańców Wrocławia. Obszar środowiskowy to przede wszystkim współpraca na rzecz poprawy jakości powietrza w mieście. Strony poświęcą przy tym szczególną uwagę problemowi niskiej emisji. Z kolei w ramach odpowiedzialności społecznej planują m.in. realizację wspólnych działań na rzecz promocji postaw proekologicznych.

Dynamiczny rozwój Wrocławia idzie w parze z rosnącą liczbą mieszkańców, którzy korzystają z ciepła sieciowego, przyjaznego dla środowiska. Działając wspólnie możemy być skuteczniejsi i sprawiać, by Wrocław stawał się coraz lepszym miejscem do życia – powiedział Mikael Lemström, Prezes Fortum Power and Heat Polska.

Wymienione kierunki działań będą realizowane przez organy reprezentujące wszystkie strony Porozumienia  w podejściu projektowym. Na mocy podpisanego dokumentu Prezydent Wrocławia i Prezesi obu spółek utworzą Radę Programową. W pierwszym kroku powoła ona Komitet Sterujący, który zajmie się m.in. przygotowaniem „Rocznego planu współpracy”, wskazującego konkretne projekty na przyszły rok. Komitet powoła też menedżerów projektów, odpowiedzialnych za realizację poszczególnych działań.

Sportowcy z wrocławskiej elektrociepłowni z bardzo dobrymi wynikami w 2019 roku

2020-01-17

Członkowie Towarzystwa Sportowo-Turystycznego, działającego przy KOGENERACJI, należącej do PGE Energia Ciepła z Grupy Kapitałowej PGE, w ubiegłym roku odnieśli liczne sukcesy w rozgrywkach sportowych. Wrocławska elektrociepłownia wspiera funkcjonowanie klubu już od przeszło dwudziestu lat.

KOGENERACJA dzieli się ciepłem i dobra energią

2020-01-14

Zespół Elektrociepłowni Wrocławskich KOGENERACJA, należący do PGE Energia Ciepła z Grupy Kapitałowej PGE, już od ponad stu lat obecny jest w miejskim krajobrazie Wrocławia. Spółka dostarcza mieszkańcom ciepło i energię elektryczną, ale również angażuje się w działania na rzecz lokalnych społeczności. W 2019 roku łączna kwota, jaką KOGENERACJA wsparła liczne instytucje oraz wydarzenia, wyniosła blisko 500 tysięcy zł.

W 2019 roku we Wrocławiu i w Gminie Siechnice przyłączono do sieci ciepłowniczej 130 obiektów

2020-01-10

130 obiektów o łącznej mocy 63,76 MWt zostało przyłączonych w minionym roku do sieci ciepłowniczej na terenie Wrocławia i Gminy Siechnice. Dwie trzecie z nich to nowopowstałe obiekty, pozostałe to istniejące budynki, w których właściciele zmienili dotychczasowe źródło zasilania na ogrzewanie z sieci ciepłowniczej.

Finał licytacji na rzecz skrzywdzonych zwierząt zorganizowanej przez wrocławską EKOSTRAŻ przy wsparciu KOGENERACJI S.A.

2019-12-24

Sukcesem zakończyła się świąteczna licytacja limitowanej serii maskotek – przytulanek zorganizowana z inicjatywy EKOSTRAŻY oraz KOGENERACJI S.A. należącej do PGE Energia Ciepła, spółki z Grupy Kapitałowej PGE, w ramach projektu „Bo każde zwierzę zasługuje na miłość i opiekę”.

Mikołaje z KOGENERACJI obdarowały podopiecznych fundacji

2019-12-20

Za sprawą KOGENERACJI należącej do PGE Energia Ciepła, spółki z Grupy Kapitałowej PGE, wrocławska Barka Tumska powitała na swoim pokładzie niecodziennych gości. Do jej nabrzeża przypłynęła smocza łódź pełna Mikołajów, którzy upominkami obdarowali niepełnosprawną młodzież.

EKOSTRAŻ przy wsparciu KOGENERACJI S.A. rozpoczęła licytację niezwykłych przytulanek na rzecz skrzywdzonych zwierząt

2019-12-18

Z inicjatywy EKOSTRAŻY oraz KOGENERACJI S.A. należącej do PGE Energia Ciepła, spółki z Grupy Kapitałowej PGE, powstała limitowana seria maskotek – przytulanek, które wylicytowane zostaną tuż przed Świętami Bożego Narodzenia w ramach projektu „Bo każde zwierzę zasługuje na miłość i opiekę”.

Duży sukces dnia otwartego „Chodź na łyżwy” współorganizowanego we Wrocławiu przez PGE Energia Ciepła

2019-12-03

Ponad 200 dzieci i dorosłych odwiedziło wrocławskie lodowisko Spartan podczas bezpłatnych zajęć nauki jazdy na łyżwach organizowanych w ramach dnia otwartego programu „Chodź na łyżwy”. Akcja została zorganizowana przez Polski Związek Łyżwiarstwa Figurowego we współpracy z PGE Energia Ciepła, spółką z Grupy PGE oraz dofinansowana przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Chodź na łyżwy - zapraszamy do udziału w pikniku łyżwiarskim we Wrocławiu

2019-11-28

Zapraszamy na piknik łyżwiarski oraz dzień otwarty programu „Chodź na łyżwy” – po raz pierwszy we Wrocławiu!
W niedzielę, 1 grudnia, od 7.30 do 10.00, na lodowisku przy ul. Spiskiej we Wrocławiu na wszystkich chętnych czekają bezpłatne zajęcia nauki jazdy na łyżwach, prowadzone przez instruktorów z klubu Axel Wrocław, będącego członkiem PZŁF. Wszystkie zajęcia są bezpłatne, rejestracja odbywa się pod poniższym linkiem: http://bit.ly/ChodźNaŁyżwyWrocław
Program „Chodź na łyżwy” to akcja Polskiego Związku Łyżwiarstwa Figurowego, Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz PGE Energia Ciepła SA. W ramach programu popularyzujemy łyżwiarstwo figurowe, pokazując, że jest to sport dla osób w każdym wieku, dla całych rodzin.