<h1>Zespół Elektrociepłowni Wrocławskich KOGENERACJA S.A.</h1>

23/02/21

Centrum Edukacyjne Narodowego Forum Muzyki we Wrocławiu, którego Mecenasem jest KOGENERACJA S.A. to inicjatywa, która powstała w 2015 roku z myślą o najmłodszych odbiorcach kultury – dzieciach, a także o ich rodzicach. To wyjątkowe miejsce zrodziło się z miłości do sztuki, szczególnie muzyki, i przekonania, że właśnie sztuka jest kluczowym aspektem potrzebnym do rozwoju każdego młodego człowieka.

Poprzez różne formy aktywności artystycznej – muzykę, śpiew, taniec, zabawę – dzieci inspirowane są do rozwijania swojego indywidualnego potencjału muzycznego. Zajęcia artystyczne nie tylko rozwijają umiejętności muzyczne oraz wrażliwość i ciekawość świata dźwięków, lecz także stymulują rozwój innych kompetencji – intelektualnych, językowych czy społecznych.

W sezonie artystycznym 2020/ 2021 szeroka oferta zajęć kierowana jest do dzieci w grupie wiekowej od 0 do 15 lat: do odbiorców indywidualnych – rodziców wraz ze swoimi dziećmi, jak również do grup zorganizowanych – przedszkolnych oraz szkolnych.

W bogatej ofercie zajęć indywidualnych znajduje się aż dwanaście różnorodnych propozycji: od zajęć gordonowskich adresowanych do niemowląt i małych dzieci oraz ich rodzicami (Gordonki, Dubi du), przez zajęcia umuzykalniające dla dzieci w wieku żłobkowym i przedszkolnym (Karuzela… lalala, Do, re, mi, Raz, dwa – ty czy ja?), po zajęcia dla dzieci w wieku przedszkolnym, wczesnoszkolnym i szkolnym. Dla najstarszych podopiecznych organizowane są m.in. zajęcia wokalne i taneczne (Zajęcia wokalno-taneczne z elementami gry na instrumentarium Orffa, Hej, na ludowo, Śpiewać każdy może, Bajkowe śpiewanki), zajęcia teatralne (Mały teatr dźwięku) oraz zajęcia przygotowujące do egzaminów wstępnych do szkoły muzycznej (Zerówka muzyczna).

Oferta grupowa zajęć w Centrum Edukacyjnym NFM jest skierowana do przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych. Została przygotowana w oparciu o podstawy programowe wychowania przedszkolnego i kształcenia ogólnego jako uzupełnienie programu edukacji muzycznej.

W trakcie lekcji rytmu, lekcji muzyczno-językowych Na francuską/angielską nutę czy lekcji muzycznych Z przytupem stymulowane są podstawowe funkcje percepcyjno-motoryczne maluchów, rozwijane i doskonalone ich umiejętności artystyczne oraz wspierana kreatywność w różnych formach działania. Dodatkowo podczas zajęć Słuchanie i zwiedzanie NFM, najmłodsi poznają tajniki pracy zespołów artystycznych NFM.

Ważnym aspektem pracy Centrum Edukacyjnego NFM jest działalność koncertowa, w ramach której dzieci wraz z rodzicami mogą uczestniczyć w cyklu niedzielnych spotkań, tj. w Muzycznych porankach dla maluchów oraz Warsztatach gordonowskich. Przy muzyce granej na żywo aktywnie słuchają, śpiewają i improwizują, angażując przy tym niemal wszystkie swoje zmysły. Wszystko przebiega w atmosferze sprzyjającej rozwijaniu wyobraźni muzycznej oraz umiejętności słuchania i rozumienia dźwięków. Zwieńczeniem sezonu artystycznego w Centrum Edukacyjnym NFM jest koncert Dzieci rządzą sceną, podczas którego mali artyści prezentują publiczności efekty swojej twórczej pracy.

Rokrocznie gościnne progi NFM odwiedzają setki dzieci i ich rodziców. Miła atmosfera, bezpieczne otoczenie, świetni fachowcy, towarzystwo innych dzieci – to wszystko sprawia, że mali odbiorcy wspaniale wyrażają siebie dzięki muzyce i twórczej zabawie!

Zdjęcia z archiwum NFM

KOGENERACJA zaprasza na Wrocławski Piknik Rodzinny w Parku Mieszczańskim

2021-09-21

KOGENERACJA S.A. wspólnie z Grupą Park Mieszczański już po raz drugi zaprasza na Wrocławski Piknik Rodzinny, który odbędzie się na Kępie Mieszczańskiej, w sąsiedztwie EC Wrocław.

Uczniowie wrocławskich szkół zagrają w edukacyjną grę planszową Ekostraży, którą ufundowała KOGENERACJA

2021-09-20

Już pod koniec września, w ramach projektu „Dzikie w mieście”, do wrocławskich szkół trafi gra planszowa edukująca najmłodszych, jak zachowywać się w stosunku do dziko żyjących zwierząt napotykanych w mieście. Środki na jego realizację zostały przekazane za pośrednictwem  Fundacji PGE.

Przygotuj się do zimy z KOGENERACJĄ

2021-09-15

Chłodne wieczory i poranki to czas, kiedy mieszkańcy zaczynają myśleć o ciepłych grzejnikach. KOGENERACJA S.A. jest gotowa 365 dni w roku dostarczyć ciepło.

Wyniki Grupy Kapitałowej KOGENERACJA S.A. za pierwsze półrocze 2021 r.

2021-09-14

– Grupa Kapitałowa KOGENERACJA S.A. osiągnęła w pierwszym półroczu 2021 r. wynik EBITDA na poziomie 189 mln zł, czyli o 23 procent niższy, niż w tym samym okresie w roku ubiegłym (246 mln zł).

– Grupa osiągnęła zysk netto w wysokości 83 mln zł, czyli o 39 procent niższy niż w analogicznym okresie ubiegłego roku (136 mln zł).

– Przepływy pieniężne z działalności operacyjnej po pierwszym półroczu 2021 r. wyniosły 71 mln zł i były wyższe o 32 procent, niż w tym samym okresie ubiegłego roku.

– W okresie 6 miesięcy 2021 r. Grupa sprzedała 1 378 GWh energii elektrycznej i 6 936 TJ ciepła, w tym KOGENERACJA: 689 GWh energii elektrycznej i 6 121 TJ ciepła.

Raport Roczny KOGENERACJI S.A. za 2020 rok

2021-06-23

Zapraszamy do zapoznania się z Raportem Rocznym KOGENERACJI S.A. za 2020 rok.

 

KOGENERACJA i Polimex Mostostal podpisały umowę na budowę elektrociepłowni w Siechnicach

2021-06-23

Zespół Elektrociepłowni Wrocławskich KOGENERACJA, należący do PGE Energia Ciepła z Grupy PGE, 23 czerwca br. podpisał umowę z Polimexem Mostostalem na realizację nowej elektrociepłowni gazowej, która zastąpi obecnie eksploatowaną jednostkę węglową zlokalizowaną w Siechnicach.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom "KOGENERACJA Biegaj w Siechnicach"

2021-06-21

19 czerwca, w Siechnicach, w sąsiedztwie EC Czechnica, już po raz jedenasty odbył się uliczny bieg na pięć i dziesięć kilometrów o Puchar Burmistrza Siechnic. Organizatorem wydarzenia było Stowarzyszenie Pro-Run, a jego sponsorem tytularnym był po raz drugi Zespół Elektrociepłowni Wrocławskich KOGENERACJA S.A. należący do PGE Energia Ciepłą z Grupy PGE.

KOGENERACJA wraz ze Stowarzyszeniem Pro-Run zapraszają do udziału w biegu ulicznym o Puchar Burmistrza Siechnic

2021-06-18

19 czerwca, w centrum Siechnic, już po raz jedenasty odbędzie się uliczny bieg na pięć i dziesięć kilometrów. Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Pro-Run, a jego sponsorem tytularnym po raz drugi jest Zespół Elektrociepłowni Wrocławskich KOGENERACJA, należący do PGE Energia Ciepła z Grupy PGE.