<h1>Zespół Elektrociepłowni Wrocławskich KOGENERACJA S.A.</h1>

20/12/19

Za sprawą KOGENERACJI należącej do PGE Energia Ciepła, spółki z Grupy Kapitałowej PGE, wrocławska Barka Tumska powitała na swoim pokładzie niecodziennych gości. Do jej nabrzeża przypłynęła smocza łódź pełna Mikołajów, którzy upominkami obdarowali niepełnosprawną młodzież.

Już po raz siódmy sportowcy z Towarzystwa Sportowo – Turystycznego, działającego przy KOGENERACJI wcielili się w role brodatych jegomościów, by nieść radość niepełnosprawnym podopiecznym jednej z wrocławskich placówek opiekuńczych w ramach dorocznej akcji „Podaruj dziecku uśmiech – Mikołaje są wszędzie”.

Co roku wiosłująca po Odrze załoga smoczej łodzi w strojach Mikołajów wywołuje uśmiechy na twarzach mieszkańców Wrocławia. Jeszcze większa jest radość obdarowanych, witających niecodziennych gości na Barce Tumskiej, która wspólnie z wrocławską elektrociepłownią organizuje całe przedsięwzięcie.

– Jako lokalny wytwórca ciepła, szczególnie w ten świąteczny czas, chcemy wspierać potrzebujących mieszkańców miasta i przynosić radość dzieciom – podkreśla Paweł Szczeszek, Prezes KOGENERACJI.

Jacek Wojtyłło z Towarzystwa Sportowo – Turystycznego, koordynator akcji, wyjaśnia, że przygotowania do dorocznej mikołajowej imprezy rozpoczynają się na kilka miesięcy wcześniej. – Co roku z wielką radością kompletujemy ekipę do smoczej łodzi. Chcemy przy tej okazji pokazać, że brak śniegu nam nie straszny, bo Mikołaj może przemieszczać się również drogą wodną. Wybraliśmy smocze łodzie, bo to piękny i nadal dość oryginalny środek transportu.

Pomysł na pływających Mikołajów zrodził się w 2012 roku. Od tego czasu Towarzystwo Sportowo Turystyczne obdarowało już 400 osób, w tym przede wszystkim niepełnosprawne dzieci i młodzież oraz ich opiekunów. Świąteczne upominki zostały między innymi przekazane uczniom Szkoły Przysposabiającej do Pracy z ul. Wejherowskiej, uczestnikom warsztatów terapii zajęciowej „Przystań” oraz terapii zajęciowej „Muminki” prowadzonej przez Fundację im. Brata Alberta. W tym roku torby wypełnione upominkami trafiły do kolejnych 60 osób ze Szkoły Przysposabiającej do Pracy Fundacji Ewangelickie Centrum Diakonii i Edukacji.

Sportowcy z wrocławskiej elektrociepłowni z bardzo dobrymi wynikami w 2019 roku

2020-01-17

Członkowie Towarzystwa Sportowo-Turystycznego, działającego przy KOGENERACJI, należącej do PGE Energia Ciepła z Grupy Kapitałowej PGE, w ubiegłym roku odnieśli liczne sukcesy w rozgrywkach sportowych. Wrocławska elektrociepłownia wspiera funkcjonowanie klubu już od przeszło dwudziestu lat.

KOGENERACJA dzieli się ciepłem i dobra energią

2020-01-14

Zespół Elektrociepłowni Wrocławskich KOGENERACJA, należący do PGE Energia Ciepła z Grupy Kapitałowej PGE, już od ponad stu lat obecny jest w miejskim krajobrazie Wrocławia. Spółka dostarcza mieszkańcom ciepło i energię elektryczną, ale również angażuje się w działania na rzecz lokalnych społeczności. W 2019 roku łączna kwota, jaką KOGENERACJA wsparła liczne instytucje oraz wydarzenia, wyniosła blisko 500 tysięcy zł.

W 2019 roku we Wrocławiu i w Gminie Siechnice przyłączono do sieci ciepłowniczej 130 obiektów

2020-01-10

130 obiektów o łącznej mocy 63,76 MWt zostało przyłączonych w minionym roku do sieci ciepłowniczej na terenie Wrocławia i Gminy Siechnice. Dwie trzecie z nich to nowopowstałe obiekty, pozostałe to istniejące budynki, w których właściciele zmienili dotychczasowe źródło zasilania na ogrzewanie z sieci ciepłowniczej.

Finał licytacji na rzecz skrzywdzonych zwierząt zorganizowanej przez wrocławską EKOSTRAŻ przy wsparciu KOGENERACJI S.A.

2019-12-24

Sukcesem zakończyła się świąteczna licytacja limitowanej serii maskotek – przytulanek zorganizowana z inicjatywy EKOSTRAŻY oraz KOGENERACJI S.A. należącej do PGE Energia Ciepła, spółki z Grupy Kapitałowej PGE, w ramach projektu „Bo każde zwierzę zasługuje na miłość i opiekę”.

Mikołaje z KOGENERACJI obdarowały podopiecznych fundacji

2019-12-20

Za sprawą KOGENERACJI należącej do PGE Energia Ciepła, spółki z Grupy Kapitałowej PGE, wrocławska Barka Tumska powitała na swoim pokładzie niecodziennych gości. Do jej nabrzeża przypłynęła smocza łódź pełna Mikołajów, którzy upominkami obdarowali niepełnosprawną młodzież.

EKOSTRAŻ przy wsparciu KOGENERACJI S.A. rozpoczęła licytację niezwykłych przytulanek na rzecz skrzywdzonych zwierząt

2019-12-18

Z inicjatywy EKOSTRAŻY oraz KOGENERACJI S.A. należącej do PGE Energia Ciepła, spółki z Grupy Kapitałowej PGE, powstała limitowana seria maskotek – przytulanek, które wylicytowane zostaną tuż przed Świętami Bożego Narodzenia w ramach projektu „Bo każde zwierzę zasługuje na miłość i opiekę”.

Duży sukces dnia otwartego „Chodź na łyżwy” współorganizowanego we Wrocławiu przez PGE Energia Ciepła

2019-12-03

Ponad 200 dzieci i dorosłych odwiedziło wrocławskie lodowisko Spartan podczas bezpłatnych zajęć nauki jazdy na łyżwach organizowanych w ramach dnia otwartego programu „Chodź na łyżwy”. Akcja została zorganizowana przez Polski Związek Łyżwiarstwa Figurowego we współpracy z PGE Energia Ciepła, spółką z Grupy PGE oraz dofinansowana przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Chodź na łyżwy - zapraszamy do udziału w pikniku łyżwiarskim we Wrocławiu

2019-11-28

Zapraszamy na piknik łyżwiarski oraz dzień otwarty programu „Chodź na łyżwy” – po raz pierwszy we Wrocławiu!
W niedzielę, 1 grudnia, od 7.30 do 10.00, na lodowisku przy ul. Spiskiej we Wrocławiu na wszystkich chętnych czekają bezpłatne zajęcia nauki jazdy na łyżwach, prowadzone przez instruktorów z klubu Axel Wrocław, będącego członkiem PZŁF. Wszystkie zajęcia są bezpłatne, rejestracja odbywa się pod poniższym linkiem: http://bit.ly/ChodźNaŁyżwyWrocław
Program „Chodź na łyżwy” to akcja Polskiego Związku Łyżwiarstwa Figurowego, Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz PGE Energia Ciepła SA. W ramach programu popularyzujemy łyżwiarstwo figurowe, pokazując, że jest to sport dla osób w każdym wieku, dla całych rodzin.