<h1>Zespół Elektrociepłowni Wrocławskich KOGENERACJA S.A.</h1>

20/12/19

Za sprawą KOGENERACJI należącej do PGE Energia Ciepła, spółki z Grupy Kapitałowej PGE, wrocławska Barka Tumska powitała na swoim pokładzie niecodziennych gości. Do jej nabrzeża przypłynęła smocza łódź pełna Mikołajów, którzy upominkami obdarowali niepełnosprawną młodzież.

Już po raz siódmy sportowcy z Towarzystwa Sportowo – Turystycznego, działającego przy KOGENERACJI wcielili się w role brodatych jegomościów, by nieść radość niepełnosprawnym podopiecznym jednej z wrocławskich placówek opiekuńczych w ramach dorocznej akcji „Podaruj dziecku uśmiech – Mikołaje są wszędzie”.

Co roku wiosłująca po Odrze załoga smoczej łodzi w strojach Mikołajów wywołuje uśmiechy na twarzach mieszkańców Wrocławia. Jeszcze większa jest radość obdarowanych, witających niecodziennych gości na Barce Tumskiej, która wspólnie z wrocławską elektrociepłownią organizuje całe przedsięwzięcie.

– Jako lokalny wytwórca ciepła, szczególnie w ten świąteczny czas, chcemy wspierać potrzebujących mieszkańców miasta i przynosić radość dzieciom – podkreśla Paweł Szczeszek, Prezes KOGENERACJI.

Jacek Wojtyłło z Towarzystwa Sportowo – Turystycznego, koordynator akcji, wyjaśnia, że przygotowania do dorocznej mikołajowej imprezy rozpoczynają się na kilka miesięcy wcześniej. – Co roku z wielką radością kompletujemy ekipę do smoczej łodzi. Chcemy przy tej okazji pokazać, że brak śniegu nam nie straszny, bo Mikołaj może przemieszczać się również drogą wodną. Wybraliśmy smocze łodzie, bo to piękny i nadal dość oryginalny środek transportu.

Pomysł na pływających Mikołajów zrodził się w 2012 roku. Od tego czasu Towarzystwo Sportowo Turystyczne obdarowało już 400 osób, w tym przede wszystkim niepełnosprawne dzieci i młodzież oraz ich opiekunów. Świąteczne upominki zostały między innymi przekazane uczniom Szkoły Przysposabiającej do Pracy z ul. Wejherowskiej, uczestnikom warsztatów terapii zajęciowej „Przystań” oraz terapii zajęciowej „Muminki” prowadzonej przez Fundację im. Brata Alberta. W tym roku torby wypełnione upominkami trafiły do kolejnych 60 osób ze Szkoły Przysposabiającej do Pracy Fundacji Ewangelickie Centrum Diakonii i Edukacji.

Raport Roczny KOGENERACJI S.A. za 2019 rok

2020-07-29

29/07/2020

Zapraszamy do zapoznania się z Raportem Rocznym KOGENERACJI S.A. za 2019 rok.

KOGENERACJA S.A. zachęca młodzież do rekrutacji do Zespołu Szkół nr 18 we Wrocławiu w ramach projektu "Energetyczna Kariera w PGE Energia Ciepła"

2020-06-22

Wspólnie z Zespołem Szkół nr 18 we Wrocławiu, w ramach projektu „Energetyczna Kariera w PGE Energia Ciepła”, KOGENERACJA S.A. gorąco zachęca młodzież do wzięcia udziału w rekrutacji do nowotworzonej klasy o profilu „Technik Energetyk”.

Poznaliśmy wyniki konkursu "GPS po zawodach" realizowanego przez Centrum Kształcenia Zawodowego we współpracy z KOGENERACJĄ S.A. w ramach projektu "Energetyczna Kariera w PGE Energia Ciepła"

2020-06-19

Poznaliśmy wyniki konkursu „GPS po zawodach” zorganizowanego przez wrocławskie Centrum Kształcenia Zawodowego w pierwszym kwartale br. Celem konkursu było zapoznanie młodzieży ze specyfiką pracy w obszarach technicznych. Tym samym miał on zachęcić młodych ludzi do wyboru technicznych kierunków edukacji po ukończeniu edukacji podstawowej. Konkurs wpisuje się w ideę projektu „Energetyczna Kariera w PGE Energia Ciepła” realizowanego we wszystkich lokalizacjach PGE Energia Ciepła.

Rozwój oraz modernizacja sieci ciepłowniczych w Toruniu i Gminie Siechnice z dofinasowaniem z POIŚ 2014-2020 – informuje PGE Energia Ciepła

2020-06-17

Łącznie ponad 11 mln PLN dofinansowania na modernizację sieci i węzłów w Toruniu oraz przyłączanie nowych odbiorców do systemu ciepłowniczego w Siechnicach otrzymały PGE Toruń i wrocławska KOGENERACJA z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020, działanie 1.5 Efektywna dystrybucja ciepła i chłodu. Inwestycje toruńskiej i wrocławskiej spółki znalazły się na liście 22 projektów pozytywnie ocenionych w ramach konkursu zorganizowanego przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW).

Modernizacja instalacji mokrego odsiarczania spalin związana z czasowym wyłączeniem komina IMOS

2020-06-10

W dniach 12 czerwca – 10 sierpnia 2020 r. w Elektrociepłowni Wrocław prowadzana jest modernizacja instalacji mokrego odsiarczania spalin (IMOS).
Realizowane prace związane są z przyjętą strategią dostosowania instalacji wrocławskiej elektrociepłowni do wymogów określonych w Konkluzjach BAT dla dużych obiektów energetycznego spalania.

KOGENERACJA S.A. wyróżniona Białym Listkiem CSR

2020-06-09

Miło nam poinformować, że Zespół Elektrociepłowni Wrocławskich KOGENERACJA S.A. znalazł się wśród spółek, które otrzymały Biały Listek CSR przyznawany przez Tygodnik POLITYKA, firmę doradczą Deloitte oraz Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

Pracownicy wrocławskiej KOGENERACJI włączają się w ogólnopolską kampanię PGE „Polskie – kupuję to!”

2020-06-08

Kampania społeczna PGE Polskiej Grupy Energetycznej „Polskie – kupuję to!” zachęca Polaków do kupowania krajowych produktów i usług. Akcję zainicjowali pracownicy PGE, a Grupa zdecydowała się ją wesprzeć i nadać jej ogólnopolski wymiar. Do Grupy PGE należy m.in. Zespół Elektrociepłowni Wrocławskich KOGENERACJA S.A., którego pracownicy również aktywnie włączają się w akcję.

PGE Energia Ciepła wraz z Narodowym Forum Muzyki zaprasza najmłodszych do udziału w muzycznych zajęciach edukacyjnych

2020-05-15

Posłuchaj energii Miasta – pod takim hasłem PGE Energia Ciepła, spółka z Grupy Kapitałowej PGE, rusza z projektem skierowanym do dzieci. Jego współtwórcami są filharmonie zlokalizowane w miastach, w których spółka prowadzi swoją działalność, w tym również Narodowe Forum Muzyki z Wrocławia.