<h1>Zespół Elektrociepłowni Wrocławskich KOGENERACJA S.A.</h1>

21.09.2018

18 września, w warszawskim Teatrze Kamienica odbyła się uroczysta gala z okazji Dnia Energetyka, zorganizowana przez PGE Energia Ciepła. W uroczystości wzięli udział m.in. senator Wojciech Piecha, przedstawiciele Ministerstwa Energii, Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Polskiego Towarzystwa Elektrociepłowni Zawodowych, a także Izby Gospodarczej Ciepłownictwo Polskie.

Minister Krzysztof Tchórzewski złożył wszystkim obecnym serdeczne życzenia – Z okazji Dnia Energetyka wszystkim pracownikom i osobom związanym z branżą serdecznie dziękuję za ciężką pracę i pełną zaangażowania służbę. Jesteście Państwo prawdziwym kapitałem swojej firmy, przyczyniacie się do jej rozwoju, zwiększania efektywności, wykorzystania nowych technologii i innowacji, a tym samym zapewnienia bezpieczeństwa energetycznego swojego regionu i kraju.

W gali uczestniczyli również przedstawiciele Zarządu PGE S.A., Wiceprezes ds. Innowacji Paweł Śliwa oraz Wiceprezes ds. Korporacyjnych Marek Pastuszko, który odczytał list od Henryka Baranowskiego, Prezesa Zarządu PGE S.A., skierowany do wszystkich pracowników naszej firmy: – Cieszymy się, że jesteście częścią grupy kapitałowej PGE. Trzeba pamiętać, że jako grupa jesteśmy jednym z największych inwestorów w Polsce, zapewniająca pracę dziesiątkom tysięcy rodzin i wspierający tym samym rozwój krajowej gospodarki. To powód do dumy, ale też ogromna odpowiedzialność – napisał w liście prezes Henryk Baranowski.

Wojciech Dąbrowski, jako gospodarz gali, przywitał pracowników, podkreślając, że tegoroczny Dzień Energetyka jest wyjątkowy, ponieważ po raz pierwszy obchodzimy go pod marką PGE Energia Ciepła.

– Będąc częścią Grupy Kapitałowej PGE, staliśmy się największą w Polsce firmą ciepłowniczą i liderem branży. To duża satysfakcja, ale także ogromne wyzwanie. Ciepłownictwo dla polskiej gospodarki jest niezmiernie ważne. To nie tylko codzienne bezpieczeństwo dostaw ciepła dla mieszkańców, ale także istotny element systemu energetycznego Polski – mówił Wojciech Dąbrowski. – Ostatni rok był dla nas pełen wyzwań. Dzięki Państwa pracy i motywacji budujemy silny podmiot, rozpoznawalną i szanowaną markę – PGE Energia Ciepła.

Szczególne podziękowania i gratulacje Wojciech Dąbrowski złożył pracownikom spółek PGE Energia Ciepła, którzy podczas uroczystego wieczoru odebrali z rąk Ministra Krzysztofa Tchórzewskiego odznaczenia „Zasłużeni dla Ciepłownictwa”.

Sportowcy z wrocławskiej elektrociepłowni z bardzo dobrymi wynikami w 2019 roku

2020-01-17

Członkowie Towarzystwa Sportowo-Turystycznego, działającego przy KOGENERACJI, należącej do PGE Energia Ciepła z Grupy Kapitałowej PGE, w ubiegłym roku odnieśli liczne sukcesy w rozgrywkach sportowych. Wrocławska elektrociepłownia wspiera funkcjonowanie klubu już od przeszło dwudziestu lat.

KOGENERACJA dzieli się ciepłem i dobra energią

2020-01-14

Zespół Elektrociepłowni Wrocławskich KOGENERACJA, należący do PGE Energia Ciepła z Grupy Kapitałowej PGE, już od ponad stu lat obecny jest w miejskim krajobrazie Wrocławia. Spółka dostarcza mieszkańcom ciepło i energię elektryczną, ale również angażuje się w działania na rzecz lokalnych społeczności. W 2019 roku łączna kwota, jaką KOGENERACJA wsparła liczne instytucje oraz wydarzenia, wyniosła blisko 500 tysięcy zł.

W 2019 roku we Wrocławiu i w Gminie Siechnice przyłączono do sieci ciepłowniczej 130 obiektów

2020-01-10

130 obiektów o łącznej mocy 63,76 MWt zostało przyłączonych w minionym roku do sieci ciepłowniczej na terenie Wrocławia i Gminy Siechnice. Dwie trzecie z nich to nowopowstałe obiekty, pozostałe to istniejące budynki, w których właściciele zmienili dotychczasowe źródło zasilania na ogrzewanie z sieci ciepłowniczej.

Finał licytacji na rzecz skrzywdzonych zwierząt zorganizowanej przez wrocławską EKOSTRAŻ przy wsparciu KOGENERACJI S.A.

2019-12-24

Sukcesem zakończyła się świąteczna licytacja limitowanej serii maskotek – przytulanek zorganizowana z inicjatywy EKOSTRAŻY oraz KOGENERACJI S.A. należącej do PGE Energia Ciepła, spółki z Grupy Kapitałowej PGE, w ramach projektu „Bo każde zwierzę zasługuje na miłość i opiekę”.

Mikołaje z KOGENERACJI obdarowały podopiecznych fundacji

2019-12-20

Za sprawą KOGENERACJI należącej do PGE Energia Ciepła, spółki z Grupy Kapitałowej PGE, wrocławska Barka Tumska powitała na swoim pokładzie niecodziennych gości. Do jej nabrzeża przypłynęła smocza łódź pełna Mikołajów, którzy upominkami obdarowali niepełnosprawną młodzież.

EKOSTRAŻ przy wsparciu KOGENERACJI S.A. rozpoczęła licytację niezwykłych przytulanek na rzecz skrzywdzonych zwierząt

2019-12-18

Z inicjatywy EKOSTRAŻY oraz KOGENERACJI S.A. należącej do PGE Energia Ciepła, spółki z Grupy Kapitałowej PGE, powstała limitowana seria maskotek – przytulanek, które wylicytowane zostaną tuż przed Świętami Bożego Narodzenia w ramach projektu „Bo każde zwierzę zasługuje na miłość i opiekę”.

Duży sukces dnia otwartego „Chodź na łyżwy” współorganizowanego we Wrocławiu przez PGE Energia Ciepła

2019-12-03

Ponad 200 dzieci i dorosłych odwiedziło wrocławskie lodowisko Spartan podczas bezpłatnych zajęć nauki jazdy na łyżwach organizowanych w ramach dnia otwartego programu „Chodź na łyżwy”. Akcja została zorganizowana przez Polski Związek Łyżwiarstwa Figurowego we współpracy z PGE Energia Ciepła, spółką z Grupy PGE oraz dofinansowana przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Chodź na łyżwy - zapraszamy do udziału w pikniku łyżwiarskim we Wrocławiu

2019-11-28

Zapraszamy na piknik łyżwiarski oraz dzień otwarty programu „Chodź na łyżwy” – po raz pierwszy we Wrocławiu!
W niedzielę, 1 grudnia, od 7.30 do 10.00, na lodowisku przy ul. Spiskiej we Wrocławiu na wszystkich chętnych czekają bezpłatne zajęcia nauki jazdy na łyżwach, prowadzone przez instruktorów z klubu Axel Wrocław, będącego członkiem PZŁF. Wszystkie zajęcia są bezpłatne, rejestracja odbywa się pod poniższym linkiem: http://bit.ly/ChodźNaŁyżwyWrocław
Program „Chodź na łyżwy” to akcja Polskiego Związku Łyżwiarstwa Figurowego, Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz PGE Energia Ciepła SA. W ramach programu popularyzujemy łyżwiarstwo figurowe, pokazując, że jest to sport dla osób w każdym wieku, dla całych rodzin.