<h1>Zespół Elektrociepłowni Wrocławskich KOGENERACJA S.A.</h1>

Announcements

(Polski) Wyłączenie sieci ciepłowniczej w Siechnicach w rejonie ulicy Hiszpańskiej w dniach 18 - 19.09.19

(Polski) Informujemy, że w dniach od 18.09.2019 (od godz. 8.00) do 19.09.2019 (do godz. 22.00) nastąpi planowane wyłączenie sieci ciepłowniczej w Siechnicach, w rejonie ulicy Hiszpańskiej w Siechnicach.

Za utrudnienia przepraszamy.

(Polski) Cyberbezpieczeństwo

(Polski) Realizując postanowienia Ustawy z dnia 5 lipca 2018 o Krajowym Systemie Cyberbezpieczeństwa (Dz.U. z 2018 r. poz. 1560, zwanej dalej „UKSC”), na mocy której Minister Energii wydał decyzję o uznaniu Zespół Elektrociepłowni Wrocławskich KOGENERACJA S.A. za Operatora Usługi Kluczowej w zakresie wytwarzania energii elektrycznej i wytwarzania ciepła, będziemy Państwa cyklicznie informować, na czym polegają zagrożenia cyberbezpieczeństwa w zakresie związanym ze świadczoną przez Zespół Elektrociepłowni Wrocławskich KOGENERACJA S.A usługą kluczową i o sposobach zabezpieczenia się przed nimi.

28/08/2019
Kolejna porcja informacji z cyklu zagrożeń z dziedziny cyberbezpieczeństwa dotyczy tzw. phishingu.
Phishing jest metodą oszustwa, w której przestępca podszywa się pod inną osobę, lub instytucję w celu wyłudzenia wrażliwych danych należących do użytkownika (takich jak np. dane logowania, hasła, numery konta bankowego lub karty kredytowej), lub nakłonienia ofiary do wykonania określonych działań. Atak ten jest oparty na metodach inżynierii społecznej i wykorzystuje naturalną cechę człowieka jaką jest zaufanie. Atakujący podszywa się bowiem pod legalnie działające organizacje, instytucje, agencje rządowe czy dostawców usług z którymi na co dzień jesteśmy w stałym kontakcie. Doskonale przygotowane zarówno pod względem graficznym jak i treści wiadomości e-mail, w sposób grzeczny i przekonywujący informują o konieczności kontaktu w celu np. potwierdzenia informacji, uzupełnienia danych koniecznych do kontynuacji współpracy, uregulowania powstałej drobnej różnicy w płatnościach, często informują o doskonałej krótkookresowej ofercie sklepu on-line lub o pewnych problemach, których rozwiązanie wymaga zalogowania się do systemu. Do wiadomości najczęściej dołączony jest link, który przekierowuje ofiarę ataku do fałszywej strony na której dochodzi albo do kradzieży tożsamości, albo do zainfekowania urządzenia z którego ta osoba korzysta w celu późniejszej penetracji systemu komputerowego i kradzieży danych. Tego typu ataki są przygotowywane na coraz wyższym poziomie, dlatego trudno jest odróżnić prawdziwą wiadomość od wiadomości phishingowej.
Jak więc rozpoznać phishing? Czujność naszą powinny wzbudzać każde wiadomości i komunikaty z prośbą o ujawnienie osobistych i poufnych informacji za pośrednictwem poczty elektronicznej lub stron internetowych.
Jak można się ochronić przed takim atakiem?
– Miej dobre nawyki i nie reaguj na linki w niechcianych wiadomościach e-mail, pochodzących od nieznanych Ci osób lub instytucji oraz na portalach społecznościowych.
– Nigdy nie otwieraj załączników w takich wiadomościach
– Dokładnie sprawdzaj adres strony. Często strony są doskonale spreparowane i sprawiają wrażenie poprawnych, ale adres URL mają inny niż oryginalny adres instytucji (np. inna domena)
– Nigdy nie ujawniaj nikomu swojego hasła. Tego typu prośba powinna zawsze wzbudzić podejrzenie!
– Nie przekazuj nikomu poufnych danych – przez telefon, osobiście ani przez e-mail lub stronę internetową.
– Dbaj o to by korzystać z legalnego oprogramowania, z aktualnej wersji przeglądarki, instalują najnowsze poprawki zabezpieczeń.
– Korzystaj z oprogramowania antywirusowego, szereg producentów posiada narzędzia do ochrony przed phishingiem.

24/07/2019
Świat, w którym żyjemy otacza nas coraz szczelniej różnego rodzaju systemami komputerowymi i teleinformatycznymi, które ułatwiają nam zarówno załatwianie zawiłych spraw urzędowych jak i upraszczają nam chociażby robienie zakupów. Takie systemy są również wykorzystywane do świadczenia przez Zespół Elektrociepłowni Wrocławskich KOGENERACJA S.A. usług kluczowych. Musimy jednak pamiętać, że korzystanie z jakiegokolwiek systemu informatycznego narażone jest na szereg zagrożeń, prób ataków (wirusy, robaki, trojany, phishing, programy szpiegujące itp.), których złożoność nieustannie rośnie. Dlatego Zespół Elektrociepłowni Wrocławskich KOGENERACJA S.A pragnie wspierać Państwa, jako użytkowników dostarczanych przez nas usług, w budowaniu świadomości i wiedzy w obszarze zagrożeń z obszaru cyberbezpieczeństwa oraz skutecznych sposobów zabezpieczania się przed tymi zagrożeniami.
Podstawowym i najważniejszym narzędziem ochrony naszych urządzeń, komputerów, laptopów, tabletów czy telefonów komórkowych oraz danych na nich zawartych są programy antywirusowe, które muszą być regularnie uaktualniane. Już nawet powszechnie dostępne, darmowe wersje systemów antywirusowych, wielokrotnie zwiększają poziom zabezpieczenia naszych urządzeń przed penetracją złośliwego oprogramowania mogącego skutecznie zniszczyć nasze dane. Już dzisiaj sprawdź więc czy Twój laptop, tablet czy telefon komórkowy ma zainstalowany program antywirusowy

(Polski) Informacja o zmianie numeru rachunku bankowego

27/06/2018 1:07 pm

(Polski) Szanowni Państwo,

Zespół Elektrociepłowni Wrocławskich „KOGENERACJA” S.A. uprzejmie informuje, że od dnia 01 lipca br. nastąpi zmiana numeru rachunku bankowego do wpłat za zobowiązania względem Spółki.

Nowy, indywidualny dla każdego odbiorcy numer rachunku bankowego znajdą Państwo na bieżącej fakturze.

W związku z powyższym prosimy o:

– dokonanie zmiany numeru rachunku bankowego w zdefiniowanych/zapisanych przelewach w bankowości elektronicznej, jeśli regulują Państwo płatności przez Internet;

– dokonanie zmiany numeru rachunku bankowego w swoim banku, jeśli korzystają Państwo ze zlecenia stałego;

– poinformowanie o zmianach rachunku innych osób, które dokonują płatności w Państwa imieniu.

Podmiotom zarządzającym Wspólnotami Mieszkaniowymi przypominamy o konieczności regulowania należności na rachunki bankowe wskazane na fakturach. Dlatego też prosimy o zwrócenie szczególnej uwagi na nowe numery rachunków indywidualnych dla każdej Wspólnoty, na które należy dokonywać wpłat.

W razie potrzeby uzyskania dodatkowych informacji, prosimy o kontakt z:
Biurem Obsługi Klienta, tel. 71 323 81 54 lub 71 323 83 33.

Istnieje również możliwość kontaktu mailowego pod adresem: bok@kogeneracja.com.pl

(Polski) Cennik za czynności dodatkowe w Gminie Siechnice dla odbiorców ciepła sieciowego

03/10/2018 12:00 am

(Polski) Szanowni Państwo

Informujemy, że decyzją Zarządu Zespołu Elektrociepłowni Wrocławskich KOGENERACJA S.A. z dnia 07.08. 2018 r. został wprowadzony do stosowania Cennik za czynności dodatkowe w Gminie Siechnice dla odbiorców ciepła sieciowego, który będzie obowiązywał od 01.11.2018 r.

CENNIK ZA CZYNNOŚCI SIECHNICE